Nowe horyzonty
© 2016 Gmina Wejherowo Napisz

Aktywne sołectwo - aktywne dzieci

aktywne-solectwo
Offtopic. Pierwsza edycja konkursu zorganizowanego przez stowarzyszenie LGD „Bursztynowy Pasaż” pn.: „Aktywne Sołectwo” miała miejsce w 2014 r. Pula nagród wyniosła wtedy 14.000 zł. Konkurs został zorganizowany dla mieszkańcy obszarów wiejskich gmin członkowskich. Do konkursu zostało złożonych 25 projektów z terenu 5 gmin, z czego nagrody w wysokości 1.000 zł na realizację zgłoszonego zadania, otrzymało 14 sołectw.
aktywne-solectwo

Zdjęcie pochodzi ze strony loenstrup.dk

Organizacja pierwszej edycji konkursu spotkała się z pozytywną opinią odbiorców. Wiemy, iż nadal istnieje zapotrzebowanie na podejmowanie inicjatyw integrujących i aktywizujących lokalne społeczności, dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji drugiej edycji Konkursu „Aktywne Sołectwo”. Tegoroczna edycja skierowana będzie do mieszkańców z terenu gmin Wejherowo i Gniewino (sołectwa). Przedmiotem konkursu będzie organizacja wydarzeń o charakterze integracyjno – aktywizacyjnym dla naszych mieszkańców. Zachęcamy do wchodzenia na stronę www.bursztynowypasaz.pl gdzie systematycznie będą umieszczane dalsze informacje dotyczące konkursu.

Od Koordynatora „Nowych horyzontów…”:
Zachęcamy do współpracy z naszymi sołectwami! Inspirujmy Rady sołeckie i Sołtysów:) (w tym miejscu znajdziecie telefony). Pamiętajmy, że nasze społeczności tworzą również dzieci. Mamy okazję zmienić wizerunek typowego spotkania i za 1.000 zł z nagrody możemy zorganizować ambitne wydarzenie dla najmłodszych. Bez kiełbasek;) Konkurs Aktywne sołectwo nie jest związany z „Nowymi horyzontami…”. Kontaktujcie się z nami - pomożemy!