Nowy Dwór bawił się na całego! - Urząd Gminy Wejherowo

Nowy Dwór bawił się na całego!

Na zakończenie wyjątkowo radosnego, imprezowego maratonu w naszej gminie, na plenerowe biesiadowanie zaprosili organizatorzy Dnia Dziecka w Nowym Dworze Wejherowskim. Wymarzona pogoda ściągnęła na szkolne boisko całe rodziny, które skorzystały z wielu przygotowanych na ten dzień atrakcji. Były to przede wszystkim występy artystyczne dziecięcego zespołu kaszubskiego z Sierakowic, a także grupy teatralnej, która zaprezentowała bajkę o księżniczce. Poza występami na scenie, wiele działo się także poza nią. Kilkanaście konkurencji sportowych, tanecznych czy plastycznych poprowadził Adam Hebel, znany m.in. z występów w kaszubskim zespole „Kuńda”. Zachwycone pomysłowością prowadzącego dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych konkurencjach. Większość dzieci skorzystała również z przejażdżek na kucykach. Dla wszystkich gości przygotowana została grochówka, kiełbaski z rożna i inne przysmaki. Imprezę przygotowała rada sołecka Nowego Dworu Wejherowskiego, na czele z Panią sołtys Bożeną Holką. W imprezie wziął udział Wójt Gminy Henryk Skwarło z synami oraz radny Stanisław Bieszk.