Zapraszamy na Re:aktywację! - Urząd Gminy Wejherowo

Zapraszamy na Re:aktywację!

Ekologia się opłaca. Wiedzą o tym i dzieci, i dorośli, którzy w ostatnim czasie złożyli deklaracje związane z nowym systemem gospodarki odpadami i zdecydowali się na ich selektywną zbiórkę. Opłaca się też oszczędzanie wody oraz racjonalne wykorzystywanie prądu. Na pewno też opłaca się przyjść na festyn, którego celem jest przede wszystkim pokazanie, że tzw. ustawa śmieciowa niesie za sobą dużo dobrego i że ekologia może być też wspaniałą zabawą!
Festyn organizują radni Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo we ścisłej współpracy z Gminą Wejherowo oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gościcinie. Wśród licznych atrakcji, jednym z najważniejszych punktów imprezy jest zbiórka elektrośmieci, za które rozdawane będą sadzonki drzewek. Przez cały festyn przyjmowany będzie zużyty sprzęt komputerowy, muzyczny i wszystkie inne urządzenia elektryczne i elektroniczne, a także do osobnego pojemnika – zużyte baterie.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy Eko Dzień – Zielona Gmina Wejherowo, czyli zbiórkę starych opon i elektrośmieci, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. W tym ważnym pod względem dbania o nasze środowisko roku, rozbudowaliśmy tę akcję o wiele atrakcji, przede wszystkim dla dzieci. Do wspólnej, ekologicznej zabawy zapraszamy jednak całe rodziny - mówi Wiesia Waldowska, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Wejherowo.

Dbania o środowisko powinniśmy uczyć od najmłodszych lat. Dlatego też, właśnie dla milusińskich, organizatorzy przygotowali moc wrażeń. Będzie to m.in. możliwość obejrzenia filmu dzięki …pedałowaniu na rowerze, gra przestrzenna Ecomemory układanie na trawie ogromnych puzzli, warsztaty czerpania papieru, warsztaty animacji poklatkowej, własnoręczne tworzenie grafitti na koszulkach, wspólne malowanie ogromnego obrazu, gry i zabawy ekologiczne, a także dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. Poza tym przewidziane jest malowanie twarzy, występ iluzjonisty, a o 16.00 przedstawienie teatralne pt. „Historia zaginionego papierka”. Wszyscy będą mogli za darmo posilić się ziemniaczkami z rusztu, a dorośli posłuchać najważniejszych wiadomości dotyczących nowego systemu gospodarowania odpadami oraz zadać pytania będącym do dyspozycji gości specjalistom. Festyn trwać będzie w godz. od 14.00 do 19.00 w kompleksie Dworku Drzewiarza w Gościcinie. Serdecznie zapraszamy!