Gimnazjaliści pobiegli! - Urząd Gminy Wejherowo

Gimnazjaliści pobiegli!

Mimo niesprzyjającej pogody, w całej Polsce odbyło się 651 biegów, w których udział wzięło ponad 100 tys. biegaczy, tyle samo kibiców i osób zaangażowanych w organizację tego sportowego święta. Na terenie Gminy Wejherowo w ramach akcji odbył się organizowany przez Gminę Wejherowo oraz nauczycieli w-f Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie bieg „Gimnazjaliści Biegają”. Bieg, który odbywał się na kompleksie lekkoatletyczny w Bolszewie miał charakter rekreacyjny, bez klasyfikacji zajętych miejsc. Liczyło się samo przebiegnięcie dystansu. Każdy uczestnik dostosowywał tempo do swoich możliwości biegowych. Dziewczęta biegały na dystansie 1000 m ( 2 okrążenia), a chłopacy 1500 m ( 3 okrążenia ). Każdy gimnazjalista po przebiegnięciu linii mety otrzymywał słodki upominek, okolicznościowy dyplom oraz wodę. W wydarzeniu sportowym wzięło udział ponad 200 gimnazjalistów.