68. rocznica zakończenia II Wojny Światowej - Urząd Gminy Wejherowo

68. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Ubiegłoroczne, nieco skromniejsze uroczystości, w tym roku nabrały godnego temu miejscu wyrazu, między innymi dzięki obecności kompanii honorowej z Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej. W tegorocznych obchodach wzięli również udział m.in. przedstawiciele biur poselskich posłów: Jerzego Budnika, Kazimierza Plocke, Krystyny Kłosin, wicestarosta powiatu wejherowskiego Jan Domański, reprezentacja Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych z Wejherowa, przedstawiciele służb mundurowych, radni i sołtysi z terenu Gminy oraz poczty sztandarowe szkół podstawowych i gimnazjum. Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Wejherowo, który w swym przemówieniu podkreślił, że dar wolności nie jest nam dany raz na zawsze, a troskę o jej zachowanie musimy łączyć z wieczną pamięcią o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat. Aby nigdy więcej nie zapanowała nienawiść pomiędzy narodami.
Po przemówieniu Wójta odmówiono modlitwę za Poległych. Ze wzruszającym programem artystycznym wystąpili uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie.