XXX Sesja Rady Gminy Wejherowo - Urząd Gminy Wejherowo

XXX Sesja Rady Gminy Wejherowo

Ponadto określili przystanki komunikacyjne stanowiące własność gminy Wejherowo oraz zasady ich użytkowania. Radni podjęli również uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa, ustalenia inkasentów oraz wynagrodzenia za inkaso opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi i podatków stanowiących dochód gminy Wejherowo. Udzielono również pomocy finansowej Powiatowi Wejherowskiemu w wysokości 10.000 zł z przeznaczeniem na ratowanie obiektów zabytkowych, w tym na klasztor oo. Franciszkanów w Wejherowie oraz kwotę 25.000 zł na remont kościoła pw. św. Mateusza Apostoła w Górze. Zaaprobowano również sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w Gminie Wejherowo za rok 2012 oraz sprawozdanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z gospodarowania zasobami w 2012 roku. Na zakończenie sesji, radni przyjęli rezolucje do Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dotyczącą budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej.