Mistrzostwa Kaszub w Skacie Sportowym - Urząd Gminy Wejherowo

Mistrzostwa Kaszub w Skacie Sportowym

W tym roku przy stołach w zbychowskiej świetlicy zasiadło 52 zawodników, którzy zgodnie ze znanymi sobie zasadami, „rozpracowali” kilkanaście rozgrywek. Po kilku godzinach zaciętej walki, wyłonili się najlepsi gracze turnieju. W tym roku puchar Wójta Gminy Wejherowo i tytuł Mistrza Kaszub w Skacie Sportowym zdobył Andrzej Brzozowski z Mechowa. Tytuł Wicemistrza i puchar posła Jerzego Budnika zdobył z kolei Mieczysław Balewski z Gdyni. Równocześnie zdobył on tytuł Mistrza Seniora. Trzecie miejsce i puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego otrzymał Zdzisław Bekisz z Darżlubia. Wśród kobiet, tytuł Mistrzyni i puchar posła Jerzego Budnika zdobyła Teresa Wróbel z Liniewa. Drugie miejsce i puchar Wójta Gminy Wejherowo zdobyła Maria Möller z Pucka. Grającym zawodnikom dzielnie kibicowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego z gminy Stężyca, gdzie odbędzie się kolejny turniej Skata Sportowego. Nagrody ufundowała Gmina Wejherowo oraz poseł Jerzy Budnik. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!