100 - lecie OSP Zbychowo - Urząd Gminy Wejherowo

100 - lecie OSP Zbychowo

Spotkanie przedstawicieli wszystkich jednostek z terenu gminy Wejherowo rozpoczęła msza św. w kościele pw. Stygmatów św. Franciszka w Nowym Dworze Wejherowskim pod przewodnictwem ks. proboszcza Jan Czarneckiego. Podczas nabożeństwa odbyło się poświęcenie nowej figurki św. Floriana, która stanie na honorowym miejscu w remizie OSP w Zbychowie. Następnie poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście, na czele z orkiestrą dętą z Gościcina, w uroczystym pochodzie przeszli do siedziby OSP, gdzie nastąpiło przybicie złotego krzyża do sztandaru jednostki. Sztandar udekorowali Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Zygmunt Tomczonek oraz prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP dh Mirosław Józefowicz. Tradycyjnie również uhonorowano najbardziej zasłużonych strażaków z terenu Gminy Wejherowo. W uroczystościach wziął udział Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, który podziękował strażakom za dotychczasową służbę i zaangażowanie, a na ręce prezesa OSP Zbychowo, dh Jerzego Szymańskiego złożył symboliczny ryngraf oraz czek o wartości 400.000 zł na zakup nowego samochodu bojowego na potrzeby jednostki. Kolejny czek, tym razem o wartości 150.000 zł podarował także w imieniu Zarządu Głównego OSP RP dh Zygmunt Tomczonek. Nowy wóz bojowy ma trafić w ręce strażaków ze Zbychowa już we wrześniu bieżącego roku. Gratulacje i życzenia dalszej, owocnej pracy złożyli także poseł na Sejm Jerzy Budnik, przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz delegacje z pozostałych jednostek OSP.

zobacz film