Osadzeni pomogli posprzątać Bolszewo - Urząd Gminy Wejherowo

Osadzeni pomogli posprzątać Bolszewo

Osadzeni zebrali kilkadziesiąt worków śmieci. Najwięcej było w okolicy przystanku autobusowego, który teraz lśni czystością. W pobliskich lasach znaleźli natomiast opony i stare części samochodowe. Tego typu działania mają wymiar edukacyjny i resocjalizacyjny. Podczas pracy osadzeni dowiadują się, że ekologia jest wzajemną zależnością pomiędzy organizmami, jak również nimi a środowiskiem. Ponadto uczą się prawidłowej segregacji śmieci, wyrabiają w sobie nawyk nie śmiecenia i tworzą innym szansę na życie w czystym otoczeniu. Akcja została bardzo pozytywnie przyjęta przez okolicznych mieszkańców, którzy podchodzili i bardzo dziękowali za inicjatywę. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy.

Agnieszka Kowalewska

młodszy wychowawca