18 km nowej sieci kanalizacyjnej dla Gościcina - Urząd Gminy Wejherowo

18 km nowej sieci kanalizacyjnej dla Gościcina

Dzięki temu już wkrótce zostanie rozpoczęty kolejny etap skanalizowania Gościcina, obejmujący ok. 18 km sieci, głównie w rejonie ulic Słonecznej, Nadrzecznej i Osiedlowej. Beneficjentami ostatecznymi projektu będzie mogło być ponad 2200 mieszkańców Gościcina.

Przypominamy, iż w ubiegłym roku zakończyły się prace budowlane przy realizacji kanalizacji sanitarnej w Gościcinie. Prace wykonywane były przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „Drewa-Hydroinstal” Sp z o.o. z Bolszewa od czerwca do listopada 2012r. Zadanie objęło ulice: Handlową, Wójta Łakomego, Klimka, Przemysłową, Słoneczną (od DK6 do ul. Wiejskiej), Wiejską, Krótką, Guntera, Na Wzgórzu, Gruntową (część), Źródlaną, Cichą (część), Żytnią, Owsianą, Dożynkową (część), Polną (część), Rumiankową (część). Łączna długość sieci wraz z odgałęzieniami do posesji to 9,6 km. Gmina Wejherowo wydatkowała na te prace ponad 4 mln zł. Część środków na inwestycję w kwocie 1,3 mln. pochodzi z pozyskanej przez Gminę dotacji z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w kwocie 1,5 mln. zł.
W listopadzie ubiegłego roku Gmina Wejherowo złożyła również wniosek o dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla kanalizacji w części Bolszewa (obszar ulic: Strażacka, Zamostna, Leśna). Obecnie wniosek poddawany jest ocenie formalnej przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Wnioskowana kwota dofinansowania to 2,7 mln zł. W fazie projektowania znajduje się też kanalizacja sanitarna w pozostałym obszarze Bolszewa oraz w miejscowości Kąpino, a także w Łężycach oraz w rejonie ul. Południowej i Drzewiarza w Gościcinie.