II Dzień Kaszubski Gminy Wejherowo - Urząd Gminy Wejherowo

II Dzień Kaszubski Gminy Wejherowo

Aby wziąć udział w finałowym spotkaniu, szkoły dużo wcześniej przesłać musiały prace plastyczne w postaci albumów oraz wierszy w języku polskim. Tematyka obu kategorii związana była oczywiście z Kaszubami. 17 kwietnia do SSP w Gościcinie przyjechały drużyny z SSP w Nowego Dworu Wejherowskiego, Orla, Góry oraz Bolszewa, a także gospodarze, które wzięły udział w mini turnieju polegającym m.in. na sprawdzeniu znajomości nut kaszubskich, hymnu kaszubskiego, legend czy wzorów kaszubskich. Dodatkową atrakcją było też tworzenie kwiatów z papieru, przy pomocy mistrzyni tej sztuki, Pani Teresy Szczodrowskiej. Jury w składzie: Alina Hope, Małgorzata Grzenkowicz, Grażyna Wirkus oraz ks. kanonik Stanisław Bach po ocenie wszystkich konkurencji uznała, że najlepszymi znawcami regionu są uczniowie z SSP w Orlu. Drugie miejsce otrzymała drużyna z Gościcina, a trzecie SSP Bolszewo, Góra i Nowy Dwór Wejherowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy!