10. urodziny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Gminy Wejherowo - Urząd Gminy Wejherowo

10. urodziny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Gminy Wejherowo

Uroczystą mszą świętą w intencji członków Stowarzyszenia rozpoczęło się świętowanie 10 lat funkcjonowania jednego z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pozarządowych naszej Gminy. Odprawił ją ks. proboszcz Jacek Stępień w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie. W ramach oprawy muzycznej, zarówno w kościele, jak i podczas kameralnego spotkania wszystkich członków, wystąpił Chór Męski Harmonia z Wejherowa, w którego szeregach są też aktywni działacze Stowarzyszenia. Zespół z ponad dziewięćdziesięcioletnim stażem artystycznym zaprezentował „młodszym kolegom” swoje największe przeboje, takie jak „ Dziś biegnę co sił” czy „Złota kareta”. Podczas uroczystości nie zapomniano również o założycielach Stowarzyszenia, w tym o pierwszym Prezesie – Józefie Paruzelu, na którego grobie złożone zostały wiązanki kwiatów.
Mniej oficjalna część uroczystości miała miejsce w stałym miejscu spotkań Emerytów i Rencistów, czyli w remizie OSP Bolszewo. Do gości kilka słów skierował Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, który podkreślił, że STEiR jest największym, najskuteczniejszym i najprężniej działającym Stowarzyszeniem w Gminie Wejherowo i jej doskonałą wizytówką we wszystkich miejscach, które odwiedzają. Wraz z serdecznymi życzeniami, na ręce Prezesa Edmunda Biangi Wójt złożył także okolicznościowy ryngraf. Do życzeń przyłączył się Przewodniczący Rady Gminy Wejherowo Hubert Toma oraz sołtys Bolszewa Jerzy Gołowacz.
Kolejną muzyczną niespodziankę sprawiły też członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa, które w iście szampańskim nastroju, wraz z kapelą z Luzina zaśpiewały Jubilatom i wraz z nimi kaszubskie szlagiery.
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Gminy Wejherowo powstało w 2003 r. Na początku liczyło 18 osób. Teraz ich liczba sięga prawie 130 członków! Jego celem jest przede wszystkim integracja najstarszych mieszkańców gminy Wejherowo. Z powodzeniem osiągają go poprzez liczne wycieczki po Polsce, a także wypady zagraniczne ( w tym roku planują wyjazd do Częstochowy, Krakowa i Biskupina). Swoistą tradycją jest coroczne, wspólne grzybobranie, np. w Borach Tucholskich, organizacja Dnia Kobiet czy spotkania opłatkowe. Jak podkreśla obecny Prezes, Edmund Bianga, Stowarzyszenie otwarte jest na nowych członków i chętnie przyjmie w swe szeregi kolejne osoby z terenu całej Gminy. Warunkiem, który należy spełnić jest posiadanie aktualnej legitymacji emeryta bądź rencisty.