10 - lecie "Świata Tańca" - Urząd Gminy Wejherowo

10 - lecie "Świata Tańca"

• Warto było się tak trudzić, żeby to wszystko teraz przeżyć i dzielić się tymi radościami z innymi. Każdy sukces jest sukcesem wielu osób. Dziesięć lat minęło jak jeden dzień – mówi założycielka klubu, Joanna Bernaśkiewicz.

Podczas jubileuszu "Swiat Tańca" podziękował władzom miasta Wejherowo, gminy Wejherowo oraz powiatu za wsparcie. Na scenie wystąpili wszyscy tancerze. Oprócz tańca nowoczesnego pojawiły się także pary tańczące taniec towarzyski.
Klub został założony w 2003 roku przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz trenerów i pedagogów. Ich praca z dziećmi ,młodzieżą i dorosłymi jest realizacją wielkiej pasji do tańca we wszystkich jego odmianach. Stworzone przez nich choreografie wzbudzają podziw wśród widzów jak i profesjonalnego jury na licznych konkursach ogólnopolskich jak i o zasięgu międzynarodowym. W klubie prowadzone są zajęcia tańca zarówno towarzyskiego jak i nowoczesnego w różnych grupach wiekowych.
Jednym z największych sukcesów w histori klubu było zdobycie mistrzostwa świata przez Dominikę Bernaśkiewicz w Chorwacji w 2012 roku. Oprócz tego w 2011 roku tancerki wróciły z Mistrzostw Świata w Chorwacji ze srebrnym medalem.

(źródło: portal nadmorski24.pl)