Zapraszamy na spotkanie animacyjne - Urząd Gminy Wejherowo

Zapraszamy na spotkanie animacyjne

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz grup nieformalnych, takich jak koło gospodyń wiejskich, klub seniora, klub wolontariusza, którzy zainteresowani są podejmowaniem inicjatyw lokalnych na rzecz młodzieży.
Celem spotkania jest określenie potrzeb i problemów młodzieży – mieszkańców danego środowiska lokalnego. Zdefiniowanie problemów społeczności lokalnej jest pierwszym i najważniejszym krokiem w określaniu celów i kierunków działań. Analiza środowiska pozwala na wytyczenie ścieżki pracy i zaplanowanie działań projektowych.
Spotkanie ułatwi przedstawicielom organizacji, instytucji i grup nieformalnych przygotowanie projektu i stworzenie wniosku o dotację. Na spotkaniu będzie możliwa konsultacja pomysłów i tworzonych projektów.
Będzie to również doskonała okazja do poznania innych podmiotów działających w danym środowisku lokalnym, zawiązania współpracy lub partnerstwa lokalnego."

Spotkanie odbędzie się 19 marca o godz. 12.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Gościcinie ( Dworek Drzewiarza, ul. Drzewiarza 2)