Maskotka Gminy Wejherowo wybrana! - Urząd Gminy Wejherowo

Maskotka Gminy Wejherowo wybrana!

Długie i burzliwe narady komisji powołanej do wyboru najlepszego pomysłu na maskotkę Gminy odbyły się 10 kwietnia w Dworku Drzewiarza w Gościcinie. 47 projektów, a wśród nich jeden, który od teraz stanie się nieformalnym symbolem Gminy Wejherowo. „Wesoła Kura” zdobyła większość głosów, wyprzedzając „Kaszubską Kostkę” Edyty Jankowskiej – Gieremek, która również wywołała u członków jury dużo pozytywnych emocji . Kostka z motywami kaszubskimi prawdopodobnie także wykorzystana zostanie do celów promocyjnych Gminy. Wśród nadesłanych prac, wykonanych w większości przez dzieci, dominowały zwierzęta - lwy, orły, niedźwiadki, pszczółki czy pieski, postacie bajkowe, a także motywy roślinne.
W uzasadnieniu do wyboru „Wesołej Kury”, członkowie jury podkreślili prostotę wykonanego projektu, wykorzystanie kolorów znajdujących się w herbie Gminy oraz ciekawy, bardzo oryginalny pomysł. Zwycięska praca będzie stanowiła wzór do wykonania z niej znaku graficznego czy pluszowych maskotek.
Komisja uznała, że poza nagrodą główną – tabletem, nagrodami dodatkowymi uhonoruje również autorkę „Kaszubskiej Kostki”, a także wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Wejherowie i Przyszpitalnego Zespołu Kształcenia Specjalnego.

Skład komisji:

Przewodniczący: Janusz Daniszewski - Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i