Ratownicy ćwiczyli na lodzie w Bieszkowicach - Urząd Gminy Wejherowo

Ratownicy ćwiczyli na lodzie w Bieszkowicach

W ćwiczeniach udział wzięli członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wejherowie. Instruktorzy, wśród których znaleźli się doświadczeni ratownicy i nurkowie, opowiadali młodszym kolegom o zasadach ratowania poszkodowanego z przerębla czy też rzeki. Po omówieniu szczegółów akcji, przystąpiono do odtwarzania prawdopodobnych wypadków na jeziorze. Wykorzystano do tego różnorodny sprzęt ratowniczy, m.in. liny, koła ratunkowe, czy też sprzęt do nurkowania, dzięki któremu grupa nurków zaprezentowała z kolei zasady poszukiwań poszkodowanych pod lodem. Ćwiczenia zorganizował prezes WOPR Wejherowo Janusz Groth. W ubiegłym roku podobne szkolenie, w obecności strażaków i ratowników medycznych odbyło się na jeziorze Orle w Górze.