356. rocznica śmierci Jakuba Wejhera - Urząd Gminy Wejherowo

356. rocznica śmierci Jakuba Wejhera

Obchody 356. rocznicy śmierci Jakuba Wejhera świętowali w niedzielę 24 lutego mieszkańcy Wejherowa. W ramach uroczystości odbyła się msza św. w kościele pw. św. Anny pod przewodnictwem gwardiana klasztoru, o. Daniela Szustaka i złożenie kwiatów w krypcie klasztornej. Wraz z wieloma delegacjami, kwiaty pod pomnikiem założyciela Grodu Wejhera złożyli także Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz Zastępca Wójta Maciej Milewski. Uroczystości na Placu Wejhera poprowadził Henryk Kanczkowski, prezes Zarządu Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie.