Wieści z Urzędu Gminy Wejherowo - Urząd Gminy Wejherowo

Wieści z Urzędu Gminy Wejherowo

Występ chóru mieszanego Cantores Veiherovienses z Wejherowa, pod dyrekcją prof. Marka Rocławskiego odbył się w minioną sobotę w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Orlu. Pieśni bożonarodzeniowe w przepięknych aranżacjach zespół chórzystów wykonał w akompaniamencie wiolonczeli i pianina. Partie solowe zaprezentowała sopranistka Ewa Rocławska. Po koncercie, za przybycie i piękny śpiew podziękowania złożył gospodarz świątyni, ks. kanonik Henryk Hildebrandt. Koncert zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Gościcinie.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi informujemy, iż za okazaniem legitymacji szkolnej, możliwe będzie bezpłatne korzystanie z lodowiska w Gościcinie przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, zamieszkujących gminę Wejherowo. Wypożyczenie łyżew kosztować będzie natomiast 3 zł. Podczas ferii lodowisko czynne będzie przez cały tydzień od godz. 9.00 do 15.00 oraz od godz. 16.00 do 21.00. Przypominamy, iż wejście możliwe jest jedynie o pełnych godzinach i trwa 50 min.

Wójt Gminy Wejherowo zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach sportowo – rekreacyjnych podczas ferii zimowych, organizowanych w hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie oraz salach sportowych w Gowinie i Nowym Dworze Wejherowskim. Każdy uczestnik musi posiadać zgodę opiekuna prawnego do udziału w zajęciach. Regulamin, formularz zgody oraz szczegóły akcji znajdują się na stronie internetowej gminy Wejherowo. Zajęcia rekreacyjne organizowane są również
w szkołach podstawowych w Gowinie, Orlu, Górze, Nowym Dworze Wejherowskim oraz Gościcinie. Uczniowie z Sopieszyna i Ustarbowa po raz pierwszy dowożeni są autokarem do hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Gościcinie po raz drugi organizowane są artystyczne ferie dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Przez dwa tygodnie, w dni powszednie prowadzone będą w nim bezpłatne zajęcia językowe, plastyczne, tworzenia biżuterii, ceramiczne, taneczne, a także małe warsztaty gastronomiczne czy warsztaty tworzenia animacji poklatkowej. Ferie organizowane są we współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Wejherowo.

Wójt Gminy Wejherowo ogłasza konkurs na projekt maskotki gminy Wejherowo. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Wejherowo. Nadesłane projekty mogą prezentować mogą motywy zwierzęce, roślinne, jak również postacie w dowolnym sposobie wykonania. Może być to grafika komputerowa, zdjęcie czy rysunek. Wszystkie prace wysłać należy do końca lutego na adres elektroniczny: biuro@dworekdrzewiarza.pl. Komisja konkursowa złożona z artystów, prowadzących warsztaty w Dworku Drzewiarza wybierze najlepszą pracę, na podstawie której wykonane zostaną specjalne kostiumy lub pluszaki.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo zaprasza do wzięcia udziału w powiatowo – gminnym konkursie czytelniczym „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ” przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych. Jego celem jest popularyzacja literatury i kultury kaszubskiej oraz rozbudzanie pasji czytania w języku kaszubskim. Szczegóły konkursu, któremu patronuje m.in. Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło, znajdują się na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo, tj. www. bpgw.org.pl.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wejherowo zaprasza na spotkanie walentynkowe pt. „Róża i jej świta”, które odbędzie się 11 lutego o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki w Bolszewie przy ul. Leśniej 35a. Podczas spotkania o życiu słynnych par literackich opowie warszawska dziennikarka Joanna Siedlecka, a montaż słowno – muzyczny pt. „By znaleźć człowieka” zaprezentują aktorzy Teatru Muzycznego Hals z Gdyni.

1 lutego w Dworku Rajska Góra w Górze odbyło się Walne Zgromadzenie Lokalnej Grupy Działania „Kaszubska Droga”. Spotkanie z udziałem m.in. Wójta Henryka Skwarło oraz innych przedstawicieli Gminy Wejherowo i innych gmin członkowskich było również okazją do podsumowania dorobku pięciolecia istnienia tej organizacji, które dla Gminy Wejherowo zaowocowało lub zaowocuje w najbliższej przyszłości wsparciem rozbudowy wielu terenów i stref rekreacyjnych, placów zabaw i  innych obiektów na ogólną kwotę ok. 1,5 mln złotych.