Uwaga! Przygotuj się do wprowadzenia umowy śmieciowej! - Urząd Gminy Wejherowo

Uwaga! Przygotuj się do wprowadzenia umowy śmieciowej!

Z dniem 1 lipca 2013 r. rusza nowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Od tego dnia mieszkańcy objęci systemem obowiązani będą do wnoszenia na rzecz Gminy Wejherowo  opłaty za wywóz odpadów.

Należy pamiętać, aby umowa, którą obecnie związany jest właściciel nieruchomości zamieszkałej z podmiotem świadczącym usługi wywozu odpadów komunalnych została wypowiedziana tak, aby obowiązywała do dnia 30 czerwca 2013 r.

Nie wypowiedzenie umowy może skutkować dalszym obciążaniem przez dotychczasową firmę, jak i koniecznością uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, przez co ponoszone wydatki będą podwójne !

Szczegóły wypowiedzeń, określone są w umowach, ale należy przyjąć, że rozwiązanie umowy z dotychczasowym odbiorcą odpadów nastąpi tylko na wyraźny, pisemny wniosek właściciela uwzględniający okres wypowiedzenia wynikający z umowy.

WŁAŚCICIELU PAMIĘTAJ, ABY WYPOWIEDZIEĆ SWOJĄ UMOWĘ W ODPOWIEDNIM CZASIE !!!