Spotkanie z onkologiem w GOK-u - Urząd Gminy Wejherowo

Spotkanie z onkologiem w GOK-u

Już po raz drugi, doktor Adamowicz przyjął zaproszenie dyrektor GOK-u i koordynatorki Doroty Schulz i przybył do Gościcina skonfrontować swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie z wieloma wątpliwościami i pytaniami przybyłych na spotkanie Pań i Panów. Ponownie spotkanie rozpoczął krótkim wykładem na temat tego jak wygląda rozwój raka, jakie są grupy największego ryzyka, jakich zachowań i przyzwyczajeń bezwzględnie musimy się pozbyć i jak wygląda postępowanie w przypadku zachorowania na nowotwór. Po wprowadzeniu przyszedł czas na pytania od gości, którzy głównie interesowali się kwestią przyjmowania pacjentów u specjalistów oraz możliwością zakupu szczepionek dla dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy. Na koniec każda z Pań miała możliwość indywidualnej rozmowy ze specjalistą. W spotkaniu udział wzięli m.in. Wójt Gminy Wejherowo z małżonką, doradca wójta Krzysztof Zabiegliński również z małżonką oraz radna Bożena Reszke.