Bezpłatne usługi informacyjne i doradcze dla NGO - Urząd Gminy Wejherowo

Bezpłatne usługi informacyjne i doradcze dla NGO

Głównym celem projektu jest wspieranie aktywności obywatelskiej na obszarach wiejskich, upowszechnienie dobrych praktyk oraz zwiększenie zakresu i poprawa jakości mechanizmów współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Projekt „Dobry start” skierowany jest do przedstawicieli organizacji wiejskich powstałych bądź dopiero powstających. W szczególności oferta doradcza skierowana jest do sołectw, które opracowały Plany Odnowy Miejscowości. Dzięki wsparciu informacyjnemu, doradczemu i edukacyjnemu wiejskie organizacje pozarządowe mogą wzmocnić swoją działalność, zwiększyć liczbę swoich członków i sprawniej funkcjonować we własnym otoczeniu. Oferujemy szczegółowe porady na temat organizacyjnych i społecznych uwarunkowań zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich. W czasie realizacji projektu będą organizowane szkolenia i seminaria dla członków organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych ich założeniem, których celem będzie podniesienie kompetencji. Warto skorzystać!

Jeśli szukają Państwo pomocy lub porady – serdecznie zapraszamy do kontaktu z inspektorem ds. funduszy zewnętrznych i zamówień publicznych Piotrem Hebdą Referatu Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Wejherowo, tel: 58-677-97-45; fax: 58-677-97-00, e-mail: ue@ug.wejherowo.pl.