Mistrzowski Dzień Niepodległości - Urząd Gminy Wejherowo

Aktualności sportowe

Mistrzowski Dzień Niepodległości

W Dzień Niepodległości na boiskach piłkarskich w Bożympolu Wielkim odbył się prestiżowy Turniej Mistrzów 2013 z udziałem 10 najlepszych amatorskich drużyn piłkarskich z Wejherowa-WLPN, gm. Wejherowo-LOGW oraz gm. Łężyce-ALO. Ambasadorami Ligi Orlika Gminy Wejherowo byli tryumfatorzy rozgrywek MKS Pro(motor)Fan Gościcino oraz wicelider ligi Junak Gowino. Od pierwszego gwizdka turniejowego obie nasze ekipy charakteryzowało ponadprzeciętne zaangażowanie i ogromna wola walki o każdą piłkę przy zachowaniu najważniejszej w futbolu amatorski postawy FAIR PLAY. ProFan i Junak już w pierwszych meczach stanęli przed lada wyzwaniem, w których to zaprezentowali swój warsztat piłkarski na tle triumfatorów rozgrywek ALO oraz WLPN.  Poczynania reprezentantów LOGW w turnieju Mistrzów cechowało przemienne szczęście, każdy z zespołów w swojej grupie dwa razy wracał z boiska z tarczą i dwa razy na tarczy, co łącznie w klasyfikacji generalnej pozwoliło uplasować się naszym ekipą ex aequo 5 miejscu.

Elementem wyróżniającym drużyny z LOGW był skład personalny złożowy wyłącznie z piłkarzy amatorów, dla których najważniejszym doznaniem była możliwość zdrowej sportowej rywalizacji w przyjacielskiej atmosferze z najlepszymi ekipami z Wejherowa oraz gm. Łężyce.

Wśród elity amatorskiego futbolu zespół MKS Pro(motor)Fan Gościcino oraz Junak Gowino  godnie reprezentowali lokalne rozgrywki piłkarskie-LOGW, wygrane w poszczególnych mecze w tym z mistrzem ALO podkreślił wysoki poziom rozgrywek organizowanych przez Urząd Gminy Wejherowo rękoma Pana Artura Kankowskiego oraz Pana Wojciecha Kuziel.

Zarządy Klubów MKS Pro(motor)Fan Gościcino oraz Junaka Gowino skradają głębokie wyrazy wdzięczności na ręce Urzędu Gminy Wejherowo za umożliwienie nieodpłatnego uczestnictwa w przedmiotowych zawodach sportowych, co przyczyniło się do pogłębienia Naszej dotychczasowej atencji.

Tekst: Ł.L