Dzień Niepodległości świętowali na boisku - Urząd Gminy Wejherowo

Aktualności sportowe

Dzień Niepodległości świętowali na boisku

W turnieju udział wzięły drużyny z Władysławowa, Sychowa i reprezentacja Gminy Wejherowo. Rozpoczęto je wręczeniem pamiątkowych statuetek wyróżniającym się działaczom sportowym z Bolszewa. Trafiły one od Przewodniczącego Społecznej Rady Sportu Wojciecha Kuziela i sołtysa Bolszewa Jerzego Gołowacza do Tomasza Klusia, Mariana Szczygła i Miłosza Wróblewskiego.

Na boisku niezmiennie obowiązywała gra systemem „każdy z każdym” 2x12. Najlepszą drużyną turnieju okazała się ekipa z Sychowa. Drugie miejsce zajęło Władysławowo, a trzecie gospodarze rozgrywek Bolszewianka Bolszewo. Najlepszym strzelcem z wynikiem 5 bramek był Michał Smarzyński z Władysławowa. Najlepszym bramkarzem z kolei Krzysztof Szałas z Sychowa. Wszystkie drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło pamiątkowe puchary ufundowane przez Gminę Wejherowo oraz nagrody rzeczowe od Wiceministra Rolnictwa, posła Kazimierza Plocke.
Turniej zorganizowała Gmina Wejherowo przy dużym zaangażowaniu Artura Kankowskiego i Społecznej Rady Sportu.

Wojciech Kuziel