DZIEWCZĘTA SAMORZĄDOWEGO GIMNAZJUM WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA - Urząd Gminy Wejherowo

Aktualności sportowe

DZIEWCZĘTA SAMORZĄDOWEGO GIMNAZJUM WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

Uczennice naszego gimnazjum zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim XV Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W Garczynie spotkało się dwadzieścia jeden drużyn reprezentujących powiaty z całego województwa. Dziesięć zawodniczek miało do pokonania dystans 800 metrów. Już od początku nasze dziewczęta plasowały się w czołówce, na ósmej zmianie byłyśmy na drugim miejscu, a po jej zakończeniu awansowałyśmy na pierwsze. Jednak dwie ostatnie zmiany rywalek były poza naszym zasięgiem i toczyła się zacięta walka o drugą pozycję, którą wygrałyśmy.

Do zawodów dziewczęta przygotowywała Celina Czarnecka.

Oto skład drużyny: Katarzyna Kowalska, Daria Gruba, Klaudia Woźniak, Anna Tomaszewska, Paulina Albecka, Karolina Winiarek, Agnieszka Knut, Kornelia Konkol, Katarzyna Niemitz, Magdalena Niemitz, rezerwowa-Martyna Lesnau.

Tekst: CC