Sołeckie obchody Dnia Ziemi - Urząd Gminy Wejherowo

Sołeckie obchody Dnia Ziemi

Dzień Ziemi na całym świecie obchodzony jest na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wspólne zbieranie śmieci i sprzątanie najbliższej okolicy, a przy okazji nauka proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Właśnie tego typu działanie na rzecz ochrony przyrody podjęli mieszkańcy Zbychowa, Bieszkowic, Gowina i Ustarbowa, którzy w minionym miesiącu zorganizowali zbiórkę śmieci w swoich miejscowościach.
Na apel radnych i sołtysów najchętniej odpowiedziały dzieci i młodzież, którzy dzielnie sprzątali pobocza dróg czy wiaty przystankowe  z workami szybko zapełniającymi się przeróżnymi odpadami. Dorośli mieszkańcy również mieli w akcji swój nieoceniony udział. Ich głównym zadaniem była przede wszystkim zbiórka odpadów o większym gabarycie, transport zapakowanych worków oraz …rozpalenie ogniska, przy którym wszyscy chętnie odpoczywali po całodziennym trudzie. Wspólne pieczenie kiełbasek jeszcze bardziej zintegrowało przybyłych mieszkańców, którzy ochoczo zadeklarowali swój ponowny udział w akcji za rok! Gmina Wejherowo wsparła powyższe zbiórki poprzez podstawienie kontenerów oraz wywiezienie zebranych śmieci.

wspólne pieczenie kiełbasek w Ustarbowie