Rowerowe oblężenie w Kąpinie - Urząd Gminy Wejherowo

Rowerowe oblężenie w Kąpinie

Wiele powodów do zadowolenia mieli miłośnicy jednośladów, którzy 13 maja wzięli udział w XIV Leśnym Maratonie Rowerowym w okolicach Kąpina. Jednym z nich była wymarzona pogoda, która skusiła do wzięcia udziału w rywalizacji zarówno doświadczonych kolarzy, jak i początkujących jeszcze rowerzystów. Wszyscy dzielnie przemierzali trasę malowniczej puszczy darżlubskiej, a po przebyciu wielokilometrowej trasy stanęli na mecie, by odebrać medale i nagrody ufundowane przez organizatorów i patronów imprezy – Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, powiat wejherowski, gminę Wejherowo, Nadleśnictwo Wejherowo oraz licznych sponsorów. Zawodnicy mieli do wyboru dystans Mega o długości 48 kilometrów i Giga o długości 72 kilometrów. Najmłodsi pokonywali trasy kilku i kilkunastokilometrowe. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji dzieci i młodzieży czuwali oraz pakiety startowe rozdawali członkowie Stowarzyszenia Eco Kąpino. Poza zmaganiami sportowymi organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości imprezy dodatkowe atrakcje w postaci koncertów zespołów Łajt Skunks, Spicy Lollipop, Wyszynk oraz stoiska gastronomiczne.