OSP Kniewo z nowym wozem strażackim! - Urząd Gminy Wejherowo

OSP Kniewo z nowym wozem strażackim!

Symbolicznego przecięcia wstęgi na samochodzie dokonał założyciel OSP Kniewo i zarazem najstarszy mieszkaniec sołectwa Brunon Sawicki. Wraz kilkunastoma pozostałymi druhami otrzymał on też specjalne wyróżnienie od Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło oraz Komendanta Gminnego ZOSP RP w Wejherowie dh Zenona Frankowskiego. W swym wystąpieniu Wójt wielokrotnie podkreślał niezwykle ważną rolę strażaków ochotników w służbie na rzecz mieszkańców gminy. Szczególnie docenił zaś ich zaangażowanie i pomoc podczas ubiegłorocznych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Bolszewie oraz wsparcie w walce ze skutkami lipcowych podtopień.

Należy zaznaczyć, iż uroczystość stała się również okazją do przypomnienia 70. letniej działalności kniewskiej jednostki, która swój jubileusz obchodziła już w ubiegłym roku. Podziękowanie za długoletnią działalność odczytał prezes OSP Kniewo Piotr Syrocki, natomiast historię jednostki odczytali najmłodsi adepci strażackiej służby.
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka swą obecnością uświetniła Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius, Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Ryszard Czarnecki, Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski, a także radni i sołtysi z terenu gminy Wejherowo. O doniosły wymiar uroczystości zadbała Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo jak również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolszewie.