Prace przy budowie kanalizacji w toku – uwaga utrudnienia! - Urząd Gminy Wejherowo

Prace przy budowie kanalizacji w toku – uwaga utrudnienia!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wraz z wiosną 2017 r. rozpoczynają się kolejne duże inwestycje związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej w Łężycach, Gościcinie, Kąpinie i Bolszewie. Dodatkowo w Gościcinie powstanie sieć wodociągowa.

Z uwagi na duży zakres prac i intensywny harmonogram robót w najbliższych miesiącach można się spodziewać utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzenia prac.  W związku z tym prosimy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i  ostrożność przy poruszaniu się w rejonie prac. W niektórych miejscach mogą następować przejściowe trudności w dojechaniu do posesji.  Wszelkich informacji w tym zakresie udzielą pracownicy firm wykonawczych poprzez stosowne ogłoszenia.

Z uwagi na duży zakres prac i głębokie wykopy mogą też zdarzać się przypadkowe uszkodzenia sieci wodociągowych, kablowych i innych. Uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco, jednak w rejonach prowadzenia prac  mogą następować  przerwy w dostawie mediów.

Za wszelkie utrudnienia w imieniu Inwestora - PEWIK Gdynia Sp. z o.o., firm wykonawczych oraz własnym - przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Powstająca infrastruktura, polepszająca warunki życia mieszkańcom naszej Gminy z pewnością zrekompensuje Państwu przejściowe niedogodności.

Zakres prac w 2017 roku obejmuje:

- rozbudowę sieci wodociągowej w Gościcinie w rejonie  ul. Chłopskiej, Cichej,  Łubinowej

- rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w m. Łężyce (Rogulewo); Głodówko – część ul. Dębowej

- rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Bolszewie: etap D (Długa (od Nowotki do Marchlewskiego), Mickiewicza, Marchlewskiego, Jana, Kręta, Wiśniowa, Waryńskiego, Władysława, Ogrodnicza, Kwiatowa, Żeromskiego, dz. 480/17 - od Polnej) i E  (Torowa, Rzeźnicka, Poprzeczna, Północna, Zachodnia, Kanałowa, Cicha, Wesoła), etap A/AI (Bagienna, Różana, Turkowa, Polna ciąg dalszy)

- rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Gościcinie – Zibertowo

- budowę kanalizacji sanitarnej w Kąpinie  rejon ulic: Wiejskiej, Kasztanowej, Lipowej (od Wiejskiej do Napierały), Kalinowej, Jesionowej, Grabowej, Cedrowej, Jaworowej, Akacjowej, Modrzewiowej, Brzozowej, Dębowej, Cisowej, Sosnowej, Jodłowej.