Koło Gospodyń Wiejskich Bolszewo rywalizowało w wojewódzkim turnieju - Urząd Gminy Wejherowo

Koło Gospodyń Wiejskich Bolszewo rywalizowało w wojewódzkim turnieju

16

Po ostatnim sukcesie naszych pań z KGW Bolszewo, jakim niewątpliwie było zwycięstwo w 18. edycji Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, przyszedł czas na kolejne zmagania – tym razem na szczeblu wojewódzkim. 22 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRIT w Luzinie odbył się XIV Turniej Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Tego dnia, rywalizacja okazała się jeszcze bardziej zacięta niż w zawodach powiatowych, bowiem do współzawodnictwa przystąpiło aż 14 kół z różnych części Pomorza. Ze wspaniałej strony ponownie zaprezentowały się członkinie bolszewskiego koła, które wzięły udział w pięciu konkurencjach: Produkt - Ciasto z owocami, Tablica - Pokolenia, Moda - Kreacja-inspiracja, Piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. Jak nie my to kto, Taniec - Z bajki. Tak więc, uczestniczki musiały wykazać się nie tylko kreatywnością, ale też zdolnościami kulinarnymi, muzycznymi i tanecznymi. Niestety tym razem, naszym gospodyniom nie udało się powtórzyć poprzedniego sukcesu i zdobyć mistrzowskiego tytułu. W tym roku nagrodę główną, czyli Puchar GRAND PRIX Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela wywalczyły gospodynie wiejskie z KGW Rokocin. Wypada jednak nadmienić, iż wszystkie przedstawicielki swoich powiatów znakomicie się zaprezentowały. Dlatego też, należą się im wielkie słowa uznania za serce i wysiłek włożony w przygotowanie do całego turnieju i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń całej widowni. Fakt ten dostrzegli również organizatorzy, którzy w podziękowaniu za uczestnictwo, nagrodzili gospodynie upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

O naszych paniach nie zapomniał także Wójt Gminy Wejherowo – Henryk Skwarło, który tego dnia przybył, by dopingować KGW Bolszewo. Po zakończeniu uroczystości, Wójt osobiście podziękował gospodyniom za godne reprezentowanie Gminy Wejherowo, wręczając każdej z pań kwiaty i nagrody rzeczowe.

Tak podsumował występ naszych gospodyń sam Wójt Henryk Skwarło: Jestem bardzo dumny z tego, że na Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego powiat wejherowski reprezentowały panie z Bolszewa. Choć to Koło Gospodyń Wiejskich, które powstało stosunkowo niedawno, to działa bardzo aktywnie. Widać, że paniom sprawia radość wspólne przebywanie i angażowanie się w różnego rodzaju przedsięwzięcia.

Za organizację turnieju odpowiedzialni byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Powiat Wejherowski oraz Gmina Luzino. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wszystkim Paniom życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!

>>>zobacz zdjęcia<<<