Czas na odpady zielone! - Urząd Gminy Wejherowo

Czas na odpady zielone!

Podstawowym systemem odbioru odpadów zielonych zbieranych selektywnie będzie wywóz bezpośrednio z przed posesji w terminach zorganizowanego odbioru w okresie ich powstawania (przewiduje się odbiór w okresie maj – październik).

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wejherowo odpady zielone winny być gromadzone w pojemnikach o pojemności nie mniejszej niż 110 l lub w specjalnie przystosowanych workach, w kolorystyce odpowiadającej frakcji tj.: kolor brązowy. Odbiór odpadów zielonych będzie następować z innymi frakcjami odpadów segregowanych z częstotliwością raz w miesiącu.

System wspomagający odbiór z przed posesji:

Punkty całoroczne stacjonarne

Odpady zielone można bezpłatnie przekazywać przez cały rok w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Eko Dolinie w Łężycach, Al. Parku Krajobrazowego 99 oraz w punkcie zlokalizowanym w Kąpinie, ul. Wiejska 1 w bazie firmy Agora.

Punkty sezonowe

Odpady zielone można również dostarczyć do Sezonowych Punktów Zbiórki Odpadów Zielonych – zbiórka w kontenerach.

W kolejne soboty, począwszy od 22 kwietnia br. w godz. od 1200 do 1400 będzie podstawiony kontener przy ulicy Szkolnej 52 w Bolszewie (plac przy PZON).

Ilość dostarczanych odpadów będzie na bieżąco monitorowana. W przypadku dużego zainteresowania rozważona będzie możliwość uruchomienia kolejnych punktów, o czym poinformujemy odrębnie.

Prosimy zachować ostrożność oraz czystość podczas parkowania i wyładunku odpadów.

Ponadto przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku i zasadą zagospodarowania odpadów w miejscu ich powstawania, odpady zielone mogą być kompostowane na nieruchomości.